Mini poradnik

Jesteśmy dobrze rozwijającym się zespołem pedagogicznym. Wzajemnie życzliwym i przyjacielskim. Swoją pracę wykonujemy z pasją i odpowiedzialnie. Dzieci traktujemy serdecznie a sprawę ich wychowania i kształcenia poważnie. W rodzicach widzimy przyjaciół przedszkola, liczymy zawsze na ich aktywność, pomoc i wspieranie naszej pracy.

Wieloletnie i różnorodne doświadczenia pozwoliły nam stworzyć mały poradnik związany z pobytem dziecka w przedszkolu i jego codziennymi, zwykłymi problemami.

 

  1. Dni otwarte
    Aby dzieci mogły poznać przedszkole i nas, nauczycielki, z którymi spotkają się we wrześniu, proponujemy Państwu dni otwarte w czasie, których będziecie mogli gościć u nas z dzieckiem jak również Akademię Przedszkolaka (cykl zajęć popołudniowych na przełomie kwietnia i maja).
  2. Dzieci chore
    Dzieci, chore lub z gorączką nie mogą być przyjmowane do przedszkola. Katar – zapytacie Państwo? – Katar też jest chorobą! Pamiętajmy o innych dzieciach. Jeżeli dziecko źle się poczuje w trakcie pobytu w przedszkolu, natychmiast jesteście o tym powiadamiani. Dlatego numery Państwa telefonów, które nam przekazujecie muszą być stale aktualne.
  3. Jedzenie
    Czy jedzenie to problem? Dzieci w towarzystwie koleżanek i kolegów najczęściej zjadają wszystko i chętnie, nawet potrawy wcześniej nieznane akceptują. W przypadku, kiedy dziecko nie daje się przekonać do zjedzenia jakiejś potrawy nie jest zmuszane, a Państwa informujemy o tym, że może być głodne.
  4. Leki
    Dziecko w przedszkolu może otrzymać tylko takie lekarstwo, które związane jest z leczeniem przewlekłej choroby. Potrzebne jest nam zaświadczenie od lekarza o konieczności podawania danego leku.
  5. Odpoczynek
    Poobiedni odpoczynek jest zalecany szczególnie dla 3 – 4 latków. Pozwala na wyciszenie, relaks, odpoczynek po kilku godzinach zajęć, hałasu i zabawy. Dzieci w naszym przedszkolu leżakują około półtorej godziny. Maluszki przez cały rok, dzieci z grupy 4 latków odpoczywają (na materacach) niesystematycznie w zależności od pogody. Podczas odpoczynku, dzieci z ulubionymi przytulankami słuchają muzyki wyciszającej, bajek odtwarzanych lub czytanych przez nauczycielkę.
  6. Plan dnia
    Plan dnia
    Godziny Czynność
    700 – 850 przyprowadzanie dzieci
    900 – 930 śniadanie
    930 – 1000 zajęcia programowe
    100o – 1030

    103o – 11o0

    realizacja projektu Cicha Praca
    zabawy spontaniczne
    1100 – 1230 pobyt w ogrodzie (zależny od warunków atmosferycznych)
    1230 – 1300 obiad
    1300 – 1500 odpoczyneke (I grupa), krótki odpoczynek (II grupa);
      popołudniowe zajęcia programowe
    1500 – 1520 podwieczorek
    1520 – 1730 odbieranie dzieci
      praca indywidualna z dziećmi
      zabawy dowolne
  7. Przyprowadzanie dzieci
    Ze względu na rozkład dnia w przedszkolu, prosimy przyprowadzać dzieci do godziny 900, bowiem o tej godzinie podajemy śniadanie. Po śniadaniu rozpoczynają się zajęcia programowe. Dziecko może być przyprowadzone później, bez powiadamiania personelu, jednakże wtedy prosimy, aby było już po śniadaniu. W przypadku dużych spóźnień lub nieobecności dzieci w danym dniu w przedszkolu prosimy o informacje telefoniczną.
  8. Rodzice
    Stały kontakt i współpraca z nami nauczycielkami Przedszkola jest niezmiernie ważna. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji, służymy informacjami, pomocą i radą. Istnieje także możliwość umówienia się z nami lub Panią Dyrektor naszego Przedszkola na spotkanie w celu omówienia spraw Państwa interesujących lub budzących Wasze wątpliwości.
  9. Ubranie
    Ubranie dziecka – winno być dobrane do wieku swobodne, wygodne i takie, które można ubrudzić. Da maluchów najkorzystniejsze są spodnie z gumkami. Bluzki i sweterki powinny być łatwe do zdejmowania. Dobrze jest pod bluzkę założyć koszulkę z krótkim rękawem. Buty i kapcie najwygodniejsze to te bez wiązania – na rzepy. W przypadku maluchów konieczne jest pozostawienie w przedszkolu zapasowego ubrania.
  10. Upoważnienia
    Jeśli Państwa dziecko ma z przedszkola odbierać ktoś inni niż Rodzice, uprzejmie prosimy o wystawienie imiennego upoważnienia wraz z numerem dowodu osobistego (stałego na cały rok szkolny lub na konkretny dzień) dla osoby odbierającej. Podyktowane to jest wymogami bezpieczeństwa.
  11. Uroczystości

    Dla wszechstronnego rozwoju dziecka bardzo ważne są emocje, świat przeżyć i uczuć. Nasze przedszkole dba o to by dzieci przeżywały chwile radości, by cieszyły się ze wspólnej zabawy, by miały satysfakcje z tego, czego się nauczyły. Dla dzieci wielkim przeżyciem jest uczestnictwo w tym ich rodziców i najbliższych. Nam również sprawia to satysfakcję.

    Dbamy o to, by każde dziecko miało możliwość odniesienia sukcesu w zabawie, w teatrze, w wystawie dziecięcych prac plastycznych, w występach artystycznych z okazji uroczystości pasowania na Przedszkolaka, z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, zakończenia roku szkolnego, czy tradycyjnego Balu Przebierańców.

  12. Zabawki
    Zabieranie ulubionej zabawki do przedszkola ma tyle zalet co i wad. Miś czy laleczka przypominające dom, dają dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jednak zwykle po kilku dniach, kiedy dziecko podejmuje wspólną zabawę jego własna zabawka mu przeszkadza. Przez pierwszy okres pobytu w przedszkolu dzieci mogą przynosić zabawki z domu, później wspólnie z nauczycielką ustalają jeden dzień w tygodniu DNIEM ZABAWKI i tylko tego dnia przynoszą zabawki z domu.
  13. Zajęcia dodatkowe

    Przedszkole stwarza możliwość udziału dziecka w zajęciach dodatkowych (niepłatnych):

    • język angielski – grupy dzieci 3,4, 5 i 6 – letnich
    • gimnastykę korekcyjną – grupy dzieci 4, 5 i 6 – letnich
    • umuzykalnienie – grupy dzieci 3,4, 5 i 6 – letnich
    zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów

wrzesień 2018

Powrót do strony głównej