ARCHIWUM 2013/2014


W naszym przedszkolu dzieje się coraz więcej i więcej:

Przedszkole logo

CZERWIEC

 

Zakończenie roku szkolnego w tym roku odbyło się po polsku i na ludowo. Pyza jako bohaterka przygotowanych przez dzieci spektakli wędrowała po Polsce. Nasze 5 – latki różnież pożegnały się z Pyzą w rolach głównych. Było wiele wzruszeń i nie jednemu zakręciła się łza woku. Życzymy zuchom z najstarszej grupy sukcesów w szkole.

9 i 13 czerwca 2014

 

ZACZAROWANY KOCYK miał już swoją IV edycję. Tytuł tegorocznego przeglądu „MAMO TATO TA PYZA MA OCZY”. ej soboty odbyła się juz VIII PRZEDSZKOLAIDA – PRZEDSZKOLNE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE. Było słonecznie, kolorowo i światowo. Obok Polski była FRancja i Grecja. Jabłka i różne pyszności wszystkich wprawiały w doskonały nastrój. Nie zabrakło również przedsatwień teatralnych rodziców. W tym roku były aż dwa. Wrażeń u przyjeności było co niemiara :).

 

7 czerwca 2014

 

MAJ

Tej soboty odbyła się juz VIII PRZEDSZKOLAIDA – PRZEDSZKOLNE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE. Było słonecznie, kolorowo i światowo. Obok Polski była FRancja i Grecja. Jabłka i różne pyszności wszystkich wprawiały w doskonały nastrój. Nie zabrakło również przedsatwień teatralnych rodziców. W tym roku były aż dwa. Wrażeń u przyjeności było co niemiara :).

 

24 maja 2014

 

Wycieczki sa już tradycją w naszym przedszkolu. W tym roku dzieląc się na dwie grupy wyruszyliśmy do Grzybowa. Pogoda nam dopisała i humory również. Podziwaianie kóz i pieczenie chleba bardzo nam przypadło do gustu. Poznaliśmy również zwyczaje pszczół i robiliśmy świeczki. To była bardzo udana wycieczka.

22-23 maja 2014

 

W tym roku zarówno mamy jak i tatusiowie świętowali swoje święto trochę wcześniej. Tatusiów dzieci zaprosiły na DZIECIĘCE MASAŻYKI, a mamy na spotkanie podczas, którego mogły odpocząc i zrelaksować się. Jedni i drudzy wyszli bardzo zadowoleni ze spotkań.

19-20 maja 2014

 

KWIECIEŃ

Gratulacje dla Igi za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie plastycznym „EKO ŚRODKI LOKOMOCJI”

Praca plastyczna IgiPrzekazanie gratulacje dla Igi

25kwietnia 2014

 

ZAMEK KRÓLEWSKI to jedno z miejsc do którego zawsze udajemy się z dużą radością. Tym razem najstarsze dzieci dowiedziały się jak król i jego dworzanie zachowywali się przy stole podczas spożywania posiłków.

Wizyta dzieci w Zamka KrólewskimWizyta dzieci w Zamka Królewskim
Tron królewskiStół królewski

14 kwietnia 2014

 

MARZEC

Podróże to nasza pasja. W tym roku wszyscy wybraliśmy się do Francji. Było wiele zabawy i nowych smaków.

  • uczyliśmy się mówić po francusku,

  • wysłuchaliśmy pisenek francuskich w wykonaiu zespołu STACCATO ze Szkoły Podstawowej Nr 33

  • jedliśmy owoce morza i francuskie przysmaki – sery

  • budowaliśmy z kolocków cegieł Wierzę Eifla.

Było super.:)

Występ zespołu STACCATO ze Szkoły Podstawowej Nr 33Przebranie francuskieZabawa dzieci w strojach francuskich
Strojach francuskiZabawa dzieci w strojach francuskich

4 marca 2014

 

LUTY

Jak KARNAWAŁ to nie może zabraknąć PRZEDSZKOLNEGO, KARNWAŁOWEGO BALU PRZEBIERAŃCÓW:)

Karnawałowy bal przebierańców dla dzieciKarnawałowy bal przebierańców dla dzieciKarnawałowy bal przebierańców dla dzieci

 12 lutego 2014

 

STYCZEŃ

Gr. ZIELONA I CZERWONA wzięła udział wspotkaniu z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM. Dzieci z gr. CZERWONEJ utrwaliły swoją wiedzę jaką zdobywają podczas zajęć MAŁEGO RATOWNIKA.

Spotkanie grupy zielonej i czerwonej z ratownikiem medycznymSpotkanie grupy zielonej i czerwonej z ratownikiem medycznym

 9 stycznia 2014

 

GRUDZIEŃ

FABRYKA BOMBEK o miejsce szczególne. Miały możliwość przekonać się o tym dzieci z najstarszej grupy. Piękne bombki zdobione, złocone wszystkim dzieciom przypadły do gustu.

Wizyta dzieci w fabryce bombek świątecznychWizyta dzieci w fabryce bombek świątecznychWizyta dzieci w fabryce bombek świątecznychWizyta dzieci w fabryce bombek świątecznych
Wizyta dzieci w fabryce bombek świątecznychWizyta dzieci w fabryce bombek świątecznychWizyta dzieci w fabryce bombek świątecznych

10 grudnia 2013

 

Święta już zawitały do naszego przedszkolu. Rodzice wspólnie z dziećmi ozdobili świece, które zapłoną w ich domach. Było miło i nastrojowo.

Ozdobione świeceOzdobione świece

 4-5 grudnia 2013

 

W tym roku piękna sosnę ozdobili rodzice wraz z dziećmi. Mikołajowi bardzo podobało sie nasze drzewko.

Ozdobione drzewko świąteczneŚw Mikołaj przy choince

1 grudnia 2013

 

LISTOPAD

Andrzejki to czas wróżb i przepowiedni. Do naszego przedszkola zawitały cyganki z kartami (PIOTRUŚ) i ciasteczkami z wróżbą. Bawili się rodzice i dzieci.

Dzieci przebrane za cygankiDzieci przebrane za cyganki

 29 listopada 2013

 

Bardzo dbamy by nasze przedszkolaki miały dużo ruchu. W dniu 20/11/2013 dzieci 5 – letnie wzięły udział w kolejnej edycji Mokotowskiej Przedszkolnej Olimpady Sportowej. Zabawa była przednia i przypadło nam zaszczytne drugie miejsce.

Udział dzieci w Mokotowskiej Przedszkolnej Olimpady SportowejMokotowskiej Przedszkolnej Olimpady SportowejMokotowskiej Przedszkolnej Olimpady Sportowej

20 listopada 2013

 

Dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w zajęciach z ceramiki w MDK-u przy ul. Odyńca. Podczas doskonałej zabawy powstały fantastyczne wytwory.

Udział dzieci w zajęciach z ceramiki w MDK-u przy ul. OdyńcaUdział dzieci w zajęciach z ceramiki w MDK-u przy ul. Odyńca
Eksponaty do tworzenia ceramiki w MDK-u przy ul. OdyńcaUdział dzieci w zajęciach z ceramiki w MDK-u przy ul. Odyńca

19 listopada 2013

 

Nasi rodzice wykonują różne zawody. W tym roku najstarszą grupę odwiedził tata dziewczynki z gr zielonej, który jest lekarzem. Pokazał nam wszystkie akcesoria lekarza i odpowiedział na trudne pytania. Bardzo dziękujemy:)

Wizyta lekarza w najstarszej grupieWizyta lekarza w najstarszej grupie

12 listopada 2013

 

Nasi najmłodsi koledzy z gr. żółtej i niebieskiej stali się „pełnotłustymi” przedszkolakami. W dniach 7 – 8 listopada w obu grupach odbyło się uroczyste pasowanie na PZREDSZKOLAKA. Było nie tylko pasowanie i wręczanie dyplomów, ale również wspólna zabawa. Wszyscy spisali się na medal:)

uroczyste pasowanie na PZREDSZKOLAKA - dzieci przebrane za krasnaliuroczyste pasowanie na PZREDSZKOLAKA - dzieci przebrane za krasnali

7-8 listopada 2013

 

PAŹDZIERNIK

Jak październik, to nie może zabraknąć jesiennego spotkania z rodzicami. Tym razem spotkaliśmy się wszyscy na II Święcie JABŁUSZKA (I Święto JABŁUSZKA odbyło się dokładnie pięć lat temu). Można był dobrze się bawić, posmakować różnych jabłek jak również z naszego przedszkolnego sokownika zrobić sok. Humory wszytkim dopisały.

II Święto JABŁUSZKA - degustacja jabłekII Święto JABŁUSZKA - degustacja jabłekII Święto JABŁUSZKA - zabawaII Święto JABŁUSZKA - zabawa
II Święto JABŁUSZKA - przedszkolny sokownikII Święto JABŁUSZKA - dekoracja

22 października 2013

 

W naszym przedszkolu, każda z grup przechodzi KURS GOTOWANIA pod okiem naszej Pani dietetyk, która dba o to byśmy nie tylko nauczyli się gotować ale i posiedli wiedzę o tym co jest zdrowe, a czego należy unikać. W dniu 17/10/2013 zakończyła swój kurs najstarsza grupa. Po półtora miesięcznej pracy dzieci zaprosiły na podsumowanie rodziców. Były pyszności: sok z surowego buraka, herbata rozgrzewająca i pieczone kasztany. Większość z tych przysmaków jedliśmy pierwszy raz. Rodzice jako upominek dostali od nas zapasteryzowane jabłka w słoiku, które dzieci przygotowały samodzielnie.

Kurs gotowania - podsumowanie z rodzicamiKurs gotowania - prezentacja p. dietetykKurs gotowania - przygotowane owoce i warzywa

17 października 2013

WRZESIEŃ

Wrzesień jest miesiącem w którym zawsze wybieramy się na jakąś wycieczkę. W tym roku z najstarszą grupą pojechały także 4-latki. Pojechaliśmy na warsztaty teatralne i przedstawienie do Staromiejskiego Domu Kultury. Frajdy było całe mnóstwo.

Wycieczka do Staromiejskiego Domu KulturyStaromiejski Dom Kultury - plakaty na ścianieWarsztaty teatralne w Staromiejskim Domu Kultury
Przedstawienie teatralneWarsztaty teatralne

30 września 2013

 

Wakacje wszystkim minęły błyskawicznie. W tym roku w progach przedszkola przywitaliśmy aż dwie grupy najmłodszych dzieci. Pierwsze trudności maja już za sobą. W związku z tym, że my wiemy co to jest przedszkole i bardzo lubimy do niego przychodzić w dniu 25 września 2013 r. wybraliśmy się na I Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego, który został zorganizowany w Łazienkach Królewskich. Braliśmy udział w szeregu konkursach i przedstawieniu teatralnym. Podobał nam się pomysł z tym dniem wychowania przedszkolnego.

I Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego - przemówienieŁazienki królewski - pawPrzedstawienie teatralne
Przejście dzieci do I Ogólnopolskiego Dnia Wychowania Przedszkolnego

25 września 2013

 
Powrót do strony głównej