ARCHIWUM 2011/2012


W naszym przedszkolu dzieje się coraz więcej i więcej:

logo przedszkole 146

CZERWIEC

Pani dietetyk dba o to, żebyśmy odżywiali się zdrowo i smacznie. Pokazała naszym rodzicom, że słodycze które my UWIELBIAMY mogą być nie tylko słodkie ale i zdrowe. Dgustacja, którą przygotował nasze panie kucharki i pani dietetyk był bardzo smaczna ……………..

Słodki poczęstunekSłodki poczęstunek
Słodki poczęstunekSłodki poczęstunek

czerwiec/2012

Tata Ignasia sprawiłą nam ogromną radochę. Mogliśmy zobaczyć najprawdziwszy w świecie ambulans. Nawet słychać było sygnał. Atrakcja jak trzeba i przednia zabawa.

Dzieci oglądają ambulansDzieci oglądają ambulans

czerwiec/2012

 Nasz ŚNIADANIE NA TRAWIE przez pogodę zamieniło się ŚNIADANIE NA TARASIE. Ale i tak to był bardzo miły poranek, który spodobał się wszystkim. Na deser był wata cukrowa, którą przygotowała mama Bartka z najstarszej grupy. :).

Śniadanie na tarasiePoczęstunek watą cukrowąPoczęstunek watą cukrową

czerwiec/2012

 Najpierw ogródek pielęgnujemy, a później patrzymy jak wszystko rośnie.

ZiarnaPielęgnacja ogródka
Pielęgnacja ogródkaPielęgnacja ogródka
Drzewko

 5/06/2012

 Nie udało nam się ŚNIADANIE NA TRAWIE (było coś w zastępstwie), bo pogoda kompletnie nas zawiodła. Nie zawiedli nas natomiast rodzice z gr.ZIELONEJ, którzy opostanowili uczcić DZIEŃ DZIECKA i przygotowali dla naszych milusińskich przedstawienie pt. „LIS WITALIS”. Dziękujęmy za wspaniałą zabawę i gratulujemy talentu.

KanapkiKanapki
Przestawienie rodziców pt. "LIS WITALIS"pt. "LIS WITALIS"pt. "LIS WITALIS"

1/06/2012

MAJ

To ostatni już dzień w przedszkolu ….. Z przedszkolem żegnały się nasze 5 – latki. Było BIAŁO- CZARNO i bardzo wzruszająco.

Pożegnanie grupy 5 latków - przedstawieniePożegnanie grupy 5 latków - poczęstunek

31/05/2012

 Tydzień po PRZEDSZKOLIADZIE na scenie, którą mamy w ogrodzie przedszkolnym swoje fantastyczne spektakle przedsatwili rodzice i nauczyciele podczas II EDYCJI PRZEGLADU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH RODZICÓW I NAUCZYCIELI „ZACZAROWANY KOCYK”. Na naszą wspólną zabaę przybyli przedstawiciele:

  • Przedszkola Nr 80

  • Przedszkola Nr 393

  • Przedszkola Nr 228

  • Przedszkola Nr 146

Podczas wspaniałej zabawy, wyłoniony został zwycięzca – Przedszkola Nr 80. BRAWO!!!

II EDYCJI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH RODZICÓW I NAUCZYCIELI "ZACZAROWANY KOCYK - przedstawienieII EDYCJI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH RODZICÓW I NAUCZYCIELI "ZACZAROWANY KOCYK - przedstawienie
II EDYCJI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH RODZICÓW I NAUCZYCIELI "ZACZAROWANY KOCYK - przedstawienieII EDYCJI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH RODZICÓW I NAUCZYCIELI "ZACZAROWANY KOCYK - przedstawienie
II EDYCJI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH RODZICÓW I NAUCZYCIELI "ZACZAROWANY KOCYK - plakat informacyjny

 26/05/2012

W tym roku troszkę wcześniej, ale w doskonałych nastrojach nasze najmłodsze dzieci zaprosiły rodziców na uroczystość zakończenia roku szkolnego. Było BIAŁO – CZARNO i fantastycznie. Dzieci stanęły na wysokości zadania przeistaczając się w pingwiny, krowy i koty.

uroczystość zakończenia roku szkolnego - przedstawienieuroczystość zakończenia roku szkolnego - przedstawienie
uroczystość zakończenia roku szkolnego - przedstawienieuroczystość zakończenia roku szkolnego - dekoracja

25/05/2012

Tegoroczna PRZEDSZKOLIADA była szczególna. Nasze przedszkole obchodziło swoje 62 urodziny. Nie zabrakło tortu, balonów i gromkiego sto lat od wszystkich obecnych.

PRZEDSZKOLIADA, tort urodziny - 62 urodziny przedszkola

PRZEDSZKOLIADA - zabawa dzieci

BAŃKI MYDLANE

PRZEDSZKOLIADA zabawa dzieci

CLOWN KROPECZKA

PRZEDSZKOLIADA zabawa dzieci

KORALE I KORALIKI

PRZEDSZKOLIADA zabawa dzieci

GIPSOWE ODCISKI RĄK

To już tradycja, że podczas PRZEDSZKOLIADY dzieci mają okazję zobaczyć swoich rodziców w zupełnie innej roli. Roli wspaniałych aktorów. Tym razem rodzice najmłodszej grupy zaprezentowali przedstawienie pt. „MOSTEK CZAROWNIC”. Nic innego nie pozostaje jak grtulować im talentu.

PRZEDSZKOLIADA - przedstawienie rodzicówPRZEDSZKOLIADA - przedstawienie rodziców
PRZEDSZKOLIADA - przedstawienie rodzicówPRZEDSZKOLIADA - przedstawienie rodziców

20/05/2012

W związku z tym, że nasze najstarsze przedszkolaki żegnają się już z przedszkolem w MDK-u przy ul. Odyńca przygotowały piekną wystawę prac plastycznych „Tworzone z pasją”. Wystawa będzie czynna do 8 czerwca 2012. Warto zobaczyć co dzieci wspólnie z paniami przygotowały podczas minionych 8 miesięcy. Warto. Zapraszamy serdecznie.

Wystawa prac plastycznych "Tworzone z pasją"Wystawa prac plastycznych "Tworzone z pasją"
Wystawa prac plastycznych "Tworzone z pasją"Wystawa prac plastycznych "Tworzone z pasją"

211/05/2012

Nasze przedszkole wspólnie z zaprzyjaźnionym Przedszkolem Specjalnym Nr 393 i Przedszkolem Specjalnym 188 podjęło się ważnego przedsięwzięcia na miarę Dzielnicy Mokotów. Było to III MOKOTOWSKIE FORUM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO PT. „I jak integracja – promowanie dobrych praktyk integrujących mokotowskie przedszkola”. Wśród gości byli dyrektorzy mokotowskich przedszkoli, przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wychowania, Z-ca Burmistrza Dzielnicy Mokotów, znajomi i przyjaciele. Każde z przedszkoli – organizatorów miało okazję zaprezentowania swojej pracy, jak również wspólnych działąń, które służyć mają integracji dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi. 

III MOKOTOWSKIE FORUM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO - prezentacjaIII MOKOTOWSKIE FORUM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO - wystawa prac
III MOKOTOWSKIE FORUM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO - wystawa prac
III MOKOTOWSKIE FORUM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO - gościeIII MOKOTOWSKIE FORUM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO - goście

9/05/2012

KWIECIEŃ

Wiosna sprzyja tróżnym konkursom. Nie oparły się temu dzieci z gr. niebieskiej, zielonej i czerwonej. Wzięły udział w Konkursie Piosenki „WIOSNA RADOSNA” i Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim „Zaczarowane słowa – wiersze Agnieszki Frączek”. Gratulujemu udziału i III miejsca w konkursie piosenki.Życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Piosenki "WIOSNA RADOSNA" i Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Zaczarowane słowa - wiersze Agnieszki Frączek"Konkurs Piosenki "WIOSNA RADOSNA" i Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Zaczarowane słowa - wiersze Agnieszki Frączek"

16-25/04/2012

 Nasze dzieci są bardzo zdolne, ale i ich mamy mają wiele talentów. Pewnego dnia na warsztatach dla mam, wyczarowywały piekne rzeczy z filcu i koralików. Podczas tego spotkania powstały fantastyczne rzeczy. Brawa dla zdolnych mama:).

Warsztaty dla mam - dekoracje z filcaWarsztaty dla mam - dekoracje z filca
Warsztaty dla mam - dekoracje z filca

13/04/2012

Doskonale wiemy, że bezpieczeństwo to sprawa bardzo ważna. W związku z tym w naszym ogrodzie rozpoczęło swoją działalność MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO. Dzieci nie tylko mogą pojeździć na rowerkach, ale utrwalić również sobie zasady ruchu drogowego.

Dzieci na rowerach w miasteczku drogowymDzieci na rowerach w miasteczku ruchu drogowym

13/04/2012

Piątek, trzynastego okazała się najpyszniejszym dniem w naszym przedszkolu. Nasze panie kucharki przygotowały PIEROGI z serem. Pychota!!! Dzieci zajadały się i klepiąc się po brzuszkach mówiły:

„No nareszcie się najadłam …..” (Pola – lat 4)

„To był najpyszniejszy obiad …” (Józio – lat 4)

Talerz z pierogamiPani nakłada pierogi

13/04/2012

Nasze dzieci są bardzo uzdolnione plastycznie, o tym wiemy nie tylko w przedszkolu. W dniu 12 kwietnia 2012 r. dzieci z czerwonej grupy odebrały nagrody i wyróżnienia za udział w VIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa. Przygotowały piękne prace plastyczne pt. „Warszawa – Mistrzem Europy”. GRATULACJE dla dzieci i rodziców.

udział w VIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowaudział w VIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa

12/04/2012

Bardzo lubimy wycieczki, więc kiedy zaprosiły nas dzieci z PRZEDSZKOLA MONTESSORI  – Chatka Kabaty i Chatka Natolin – na Ursynowie wybraliśmy się z przyjemnością.  Podróż metrem to dla nas drobiazg. Bawililiśmy się doskonale. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i gościnę.

Dzieci w metrzeDzieci w przedszkolu MONTESSORI

05/04/2012

MARZEC

Jak wiosna to tulipany. Jak tulipany, to II WYSTAWA TULIPANÓW i goście w naszym przedszkolu. W tym roku na warsztatach wielkanocnych i wystawie tulipanów zawitały do naszego przedszkola dzieci z kl. I A Szkoły Podstawowej Nr 33 przy ul. Cieszyńskiej. Każdy z sentymentem wspominał dawne, przedszkolne czasy.

Dzieci na warsztatach wielkanocnych - II WYSTAWA TULIPANÓW

28/03/2012

Jak wiosna to i Święta Wielkiej Nocy. Nie mogło zabraknąć naszych narodowych tradycji. Wspólnie z rodzicami na warsztatach pt. MAMO, TATO, CO TY NA TO … ozdabialiśmy jajka. Były jajaka wyklejane, rysowane i ozdabiane na różne sposoby. Zapachniało wiosną, świętami i wspaniałą przygodą na ciepłe dni.

DekoracjaDekoracjaDekoracja
Ozdabianie jajek z rodzicamiDekoracjaOzdabianie jajek z rodzicami

27/03/2012

 Zaraz potem odbyła się II WYSTAWA TULIPANÓW. Nasze zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulkowych w Skierniewicach i tym razem nas wsparło pięknymi tulipanami. BARDZO DZIĘKUJEMY :). Taka wystawa to dla nas ogromne przezycie estetyczne.

II WYSTAWA TULIPANÓW - dekoracjaII WYSTAWA TULIPANÓW - tulipany w wazonieII WYSTAWA TULIPANÓW - tulipany w wazonie
II WYSTAWA TULIPANÓW - tulipany w wazonieII WYSTAWA TULIPANÓW - tulipany w wazonieII WYSTAWA TULIPANÓW - tulipany w wazonie
II WYSTAWA TULIPANÓW - tulipany w wazonie

26/03/2012

 Razem z marcem zawitała do nas wiosna – piekna, zielona i radosna. Najpierw 21 marca naszym przedszkolem zawładnęły ukwiecone kąciki przyrody. Było śniadanie na „trawie” i pyszne wiosenne przysmaki.

Talerze ze śniadaniemDekoracje wiosenne
Talerze ze śniadaniemDekoracje wiosenne
Dekoracje wiosenneDekoracje wiosenne

21/03/2012

 LUTY

WŁOSKIE SZALEŃSTWO ogarnęło nasze przedszkole. DZIEŃ WŁOSKI, był fatastyczną przygodą. Była pizza, spagetti, koncert muzyki włoskiej i wiele innych atrakcji. Wszyscy bawili się doskonale.

 NIE ZABRAKŁO WENECKIEGO BALU MASKOWEGO

MaskaDekoracja z maskami
Plakat informacyjny

 OBCOWALIŚMY ZE SZTUKĄ WŁOSKĄ

ObrazKsiążka "Leonardo Da Vinci"

CAŁE MENU TEGO DNIA BYŁO WŁOSKIE. PYCHA…

Pokaz robienia pizzyWłoska przekąska
Dekoracja z włoskimi akcentamiDekoracja z włoskimi akcentami

28/01/2012

 STYCZEŃ

Babcia i Dziadek to nasi najważniejsi goście w przedszkolu. W tym roku ich obchody ich święta zbiegły się z DNIEM PRZYTULANIA. Nie zabrakło upominków i buziaków od wnucząt. Nie jednej babci i dziadkowi łza w oku się zakręciła.

Przedstawienie z okazji dnia babci i dziadkaPrzedstawienie z okazji dnia babci i dziadka

                                                                                                                                                    31/01/2012

Nareszcie PRZYSZŁA ZIMA BIAŁA, ŚNIEGIEM POSYPAŁA …. Razem z feriami szkolnymi zawitał śnieg. Zima jest taka, jaka być powinna: BIAŁA I MROŹNA. BRRRRRR… 🙂

Zabawa dzieci na śnieguZabawa dzieci na śniegu
Zabawa dzieci na śniegu

18/01/2012 

Pewnego styczniowego dnia dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w zajęciach z ceramiki. Warsztaty prowadzone są w ramach aktywności Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Warsztaty prowadzone w ramach aktywności Warsztatu Terapii Zajęciowej - działa z ceramikiWarsztaty prowadzone są w ramach aktywności Warsztatu Terapii Zajęciowej - działa z ceramiki
Warsztaty prowadzone są w ramach aktywności Warsztatu Terapii Zajęciowej - działa z ceramiki

17/01/2012 

O tym, że my uwielbiamy „podróżować” po świecie wiedzą wszyscy. Tym razem odwiedził nas podróżnik, który przeniósł nas do Ameryki Łacińskiej. To było bardzo interesujące spotkanie.

Dekoracje z Ameryki ŁacińskiejDekoracje z Ameryki Łacińskiej
Dekoracje z Ameryki Łacińskiej

13/01/2012

GRUDZIEŃ

Koncert świąteczny dla rodziców to dla nich najlepszy świąteczny prezent. Było wiele chwil wzruszenia. Atmosfera świąt udzieliła się wszystkim. Rozstrzygnięty został konkurs na NAJORYGINALNIEJSZEGO ANIOŁA. Wszystkie anioły to wytwory pracy rodziców i dzieci.

Wystawa wykonanych aniołówWystawa aniołówŚwiąteczny nastrój - lampki choinkowe
Wykonany aniołekDzieci przebrane za aniołki

20/12/2011

Nasze świąteczne koncerty to już wieloletnia tradycja. W tym roku na wspólne śpiewanie kolęd i pierniczki zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Specjalnego 393 i przedszkola z ul. Kieleckiej. Wizyta naszych przyjaciół to kolejny etap naszej współpracy.

Dzieci wspólnie śpiewają kolędy

15/12/2011

Przygotowywaliśmy się bardzo dokładnie do wizyty Św. Mikołaja i wreszcie nas odwiedził. 

Święty Mikołaj z dziećmi

14/12/2011

 To właśnie w imieniny Świętego Mikołaja ruszyła jego fabryka. Było w niej bardzo dużo pracy, ale i pomocników nie zabrakło. Rodzice i dzieci dzielnie pomagali, by te święta były szczególne i wyjątkowe. 

Fabryka Świętego Mikołaja - wykonywanie ozdóbFabryka Świętego Mikołaja - wykonywanie ozdóbFabryka Świętego Mikołaja - pierniki
Fabryka Świętego Mikołaja - wykonywanie ozdób Fabryka Świętego Mikołaja - wykonywanie ozdóbFabryka Świętego Mikołaja - wykonywanie ozdób
Fabryka Świętego Mikołaja - ozdoba na drzwiach

 6,7,8,9/12/2011

 Jak by nie patrzeć, to mamy już grudzień i wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym roku przy pomocy rodziców szybko ubraliśmy choinki i prawdopodobnie dzięki temu już 6 grudnia zawitał do nas Mikołaj.

Udekorowana choinkaUdekorowana choinka

6/12/2011

 LISTOPAD

Książki bardzo lubimy i chętnie się o nich uczymy. W ramach programu PRZECINEK I KROPKA nasze dzieci z czerwonej grupy udały się na spotkanie o ksiązkach do EMPIKU przy ul. Maraszałkowskiej. Było książkowo i ciekawie.

Wizyta dzieci w Empiku

3011/2011

 MUZEUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ, to miejsce znane naszym przedszkolakom. Warsztaty pt. „SPOTKANIE FOTOGRAFII I SZTUKI” były dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem.

Udział dzieci w warsztatach pt. "SPOTKANIE FOTOGRAFII I SZTUKI"

25/11/2011

Mokotowska Olimpiada Sportowa 2011 to nasze dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną. W konkurencjach sportowych dzieci z grupy czerwonej zajęły II miejsce.

Dyplom dla przedszkola nr 146 za udział w olimpiadzie

23/11/2011

Maraton literacko – filmowy „BAJKI NASZYCH RODZICÓW” był wspaniałym wydarzeniem w naszym przedszkolu. Bolek i Lolek, Miś Uszatek i Reksio razem z nami bawili się, rysowali i pokazywali man, że nie tylko bajki w 3D mogą być interesujące.

Udekorowane drzwi - ReksioUdekorowane drzwi - Miś UszatekUdekorowane drzwi - Bolek i Lolek
Maszyna do odtwarza filmówFigurki postaci z bajek - Miś, Bolek i Lolek, ReksioMaszyna do odtwarza filmów

15/11/2011

PAŹDZIERNIK

Żeby tradycji stało się zadość, odwiedziliśmy nasze zaprzyjaźnione przedszkole prz ul. Puławskiej. Tym razem poza zabawą, uczyliśmy się różnych sposbów komunikacji.

Dzieci uczą się sposobów komunikacjiDzieci uczą się sposobów komunikacji
Dzieci uczą się sposobów komunikacji

 27/10/2011

To, że nasze przedszkolaki podróżują po świecie nie jest tajemnicą. Najstarsze dzieci odkrywały tajemnice WIETNAMU w Miejskim Domu Kultury przy ul. Fabrycznej.

Dzieci słuchają o WietnamieDzieci słuchają o WietnamieDzieci słuchają o Wietnamie

21/10/2011

Nasze maluszki są już prawdziwymi przedszkolakami. Słoń Beniamin wprowadził ich w przedszkolne życie.

Dzieci z rodzicamiDzieci

25/10/2011

III Dzień Naleśnika to już historia. Było naleśnikowo, pysznie i zabawnie. Było można odbyć gimnastykę naleśnika, ozdobić naleśnika, a w NALEŚNIKARNI skosztować przysmaku większośći przedszkolaków: naleśników z serem, jabłkiem i szpinakiem. PYSZNOŚCI.

III Dzień Naleśnika - dekoracja na papierzeIII Dzień Naleśnika - robienie ciasta
III Dzień Naleśnika - Dzieci przy stoleIII Dzień Naleśnika - dzieci przy stole

20/10/2011

Wyjście na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” było dla naszych przedszkolaków z najstarszej grupy dużym wydarzeniem i przeżyciem.

Przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek"Przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek"

17/10/2011

 Przyroda nie ma przed nami żadnych tajemnic. Dzieci z grupy NIEBIESKIEJ wzięły udział w spotkaniu z przyrodnikiem (pt. ŻYCIE WĘŻY) w naszej zaprzyjaźnionej Bibliotece przy ul. Melsztyńskiej.

Wąż z opiekunemWąż z opiekunem
Wąż z opiekunemWąż z opiekunem

14/10/2011

 Dbamy o siebie i nasze zdrowie. Pomocna nam jest bardzo nasza Pani dietetyk. Ostatnio razem z nią i rodzicami robiliśmy pyszne soki owocowo – warzywne. Pycha, mniam, mniam…… 🙂

Dzieci robią soki owocowo - warzywneDzieci smakują soków owocowo - warzywnych
Dzieci robią soki owocowo - warzywneDzieci robią soki owocowo - warzywne

 8/10/2011

WRZESIEŃ

CENTRUM KOPERNIKA stanęło otworem dla dzieci z nastarszej grupy. Tyle ciekawych rzeczy zobaczyły i doświadczyły. Pobyt w CENTRUM KOPERNIKA, był świetną przygodą.

Dzieci w Centrum KopernikaDzieci w Centrum Kopernika
Dzieci w Centrum KopernikaDzieci w Centrum Kopernika

27/09/2011

Już od września nasze 5 – latki zabrały się do pracy. To właśnie 15/09/2011 udały się na lekcję muzealną do Zamku Królewskiego pt. „SPOTKANIE Z KRÓLEM”. Dzieci dużo zobaczyły i nauczyły się. Atmosfera ZAMKU KRÓLEWKIEGO była fantastyczna. 

Dzieci na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim pt. "SPOTKANIE Z KRÓLEM"Dzieci na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim pt. "SPOTKANIE Z KRÓLEM"

15/09/2011

 Wakacje, wakacje i po wakacjach 🙂 Wróciliśmy do przedszkola wypoczęci, opaleni i zrelaksowani. Nasze najmłodsze szkraby swoje pierwsze dni w przedszkolu zniosły doskonale.

4/09/2011

 
Powrót do strony głównej